Yol Çizgileri

https://seyirtrafik.com/yol-cizgileri

 1. Tek Kompenantlı Yol Çizgi Boyası Uygulaması  –  
 2. Tek Kompenantlı Su Bazlı Yol Çizgi Boyası Uygulaması 
 3. Çift Kompenantlı Yol Çizgi Boyası Uygulaması
 4. Çift Kompenantlı Serpme Yol Çizgi Boyası Uygulaması
 5. Termoplastik (Sıcak) Yol Çizgi Boyası Uygulaması
 6. Premark Yol İşareti Uygulaması
 • Yol çizgileri yapımı
 • Yönlendirme Okları yapımı
 • Yaya Geçitleri yapımı
 • Hız Kesici Kasis Tarama yapımı
 • Ofset Taramalar yapımı
 • Yavaşlama Uyarı Çizgileri yapımı
 • Profil Atlatma yapımı
 • Uyarıcı Yazı Sembolleri yapımı
 • Bordür Boyama yapımı
Yol çizgileri en yaygın kullanım olarak iki ana katagoride uygulanır. Bunlardan birincisi ”Termoplastik Yol Çizgi Boyası ” ikincisi ise ” Soğuk Yol Çizgi Boyası ” şeklindedir.
Soğuk boya ile yol çizgileri gerek dayanıklılık gerekse yansıma değerleri bakımından sıcak boya uygulamasından nispeten geride kalan ancak birim fiyat bakımından daha ekonomik olması sebebiyle şehirler arası yollar ve önem düzeyi düşük diğer yol kesimlerinde sıklıkla kullandığımız bir yöntemdir.
Soğuk boya uygulamalarının çeşitlendirilmesi ise genelde boyanın içeriği ile alakalı olmaktadır.Soğuk boya uygulamaları kapsamında en yaygın kullanılan çeşitler ” Klor Kauçuk Soğuk Boya ” , ” Akrilik Soğuk Boya ” ve ”Çift Kompenatlı Yol Çizgi Boyası ” gibidir.
Soğuk boya uygulamalarını küçük tekerlekli airlens makinalarla uygulamaktayız.
uygulama alanları ise şehirler arası yollar ,il yolları,ilçe yolları,köy yolları,havaalanları,organize sanayi bölgelerinde bulunan tesislerin iş ğüvenliği çizgileri,fabrika saha çizgileri,fabrika zemin çizgileri,yol çizgileri,otopark çizgileri ve bisiklet yolları gibi alanlardır. Yol Çizgileri
 
Kesik Kesik Yol Çizgisi: Kurallara uymak şartıyla öndeki araç geçilebilir, şerit değiştirilebilir.
 
Devamlı Yol Çizgisi: Bu çizgi boyunca hiçbir sebeble öndeki araç geçilemez, şerit değiştirilemez.
 
Kesik Devamlı Yol Çizgisi: Sadece bir yönde geçme yasağı getirmiştir. Bu çizgi boyunca araca yakın olan çizginin anlamına göre hareket edilir.
 
Yan Yana iki Devamlı Yol Çizgisi: Bu çizgi taşıt yolunu bölünmüş yol durumuna getirmişter, ayrıca (refüj- anlamındadır. Hiçbir sebeple çizgilerin soluna geçilmez.
 
Yaya Geçidi Çizgileri: Yayaların karşıdan karşıya güvenle geçmelerini sağlamak amacıyla taşıt yolu üzerine çizilen çizgilerdir.
 
Yön Okları: Özellikle kavşak yaklaşımlarında gidilecek veya dönülecek yöne göre zamanında uygun şeride girilmesini gösteren çizgilerdir.
 
 
 

İletişim

Soru, görüş, öneri ve şikayetleriniz gibi her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Seyir Trafik

Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye'de yol çizgileri, otopark çizgileri, kapalı otopark kolon & duvar boyama, koşu & bisiklet yolu, trafik eğitim pisti, spor sahası boyama & çizgileri, petrol istasyonu çizgileri, iş güvenlik çizgileri, numaralandırma, bordür boyama, havalimanı çizgileri, epoksi zemin kaplama, beton parlatma, trafik malzemeleri, trafik levhaları hizmetlerini veren bir firmadır.

İletişim Bilgilerimiz
Adres

Piyade, 2013. Sk. No:23, 06794 Etimesgut/Ankara

Sabit Telefon (0312) 228 2 444
 
Mustafa KIZILTAŞ 0544 273 18 41
İsmail KIZILTAŞ 0532 776 45 36
Copyright © 2020 Seyir Trafik | Tüm hakları saklıdır.