Numaralandırma

https://seyirtrafik.com/numaralandirma/

Araçların hangi katta ve kat içerisinde hangi noktada bulunduğunu belirten harf ve rakamlar bütünüdür. İstenilen büyüklük ve tasarım kullanılarak uygulanabilir. Amaç konum belirlemektir.

Otoparklar araçların güvenli olarak park edilmesini sağlayan en önemli alanların başında gelir. Şehir içi trafiğin hızlı akması için alışveriş merkezleri başta olmak üzere toplu konutlarda, kentlerin belli bölgelerinde bulunan otoparklar, araçların çalınmasını da önler. Otoparklar çeşitli büyüklüklerde tasarlanmaktadır. Büyükşehirlerdeki park sorununu ortadan kaldırmak için de çok katlı otoparklar inşa edilmektedir. Otoparkların kat sayısı arttıkça da otopark numaralandırma işlemlerinin önemi ortaya çıkmaktadır. Araçların hangi hızda gitmeleri gerektiği, park yerinin hangi katta ve alanın hangi bölümünde olduğunu belirte numaralandırma sistemleri, genellikle kolon ve duvarlarda olsa da kimi zaman zeminde de olmaktadır.

 

Araç Parkını Kolaylaştırıp Güvenli Hale Getiriyor

Otoparklarda araç ve yaya güvenliğinin sağlanması için uyarı işaretleri bulunuyor. Bu işaretler arasında bulunan otopark numaralandırma sistemi, kolon, duvar ve zemine uygulanabiliyor. Hız limitini gösteren numaraların yanında duvar ve kolonlarda çeşitli numara ve harfler yer alıyor. Sitelerin, alışveriş merkezlerinin ve genel otoparklarda yer alan işaretler, farklı renklerle tasarlanıyor. Hızlı kuruyan ve kolay kirlenmeyen boyalarla yapılan bu işaretlemeler, otoparkların girişinde başlayabiliyor. Araçların park edilmesini kolaylaştırmak, park edilen alanın bulunmasını kolaylaştırmak için yapılan boya uygulamaları, gidiş  geliş yollarının da belirlenmesini sağlıyor. Otopark numaraları uzaktan görülebilecek büyüklükte tasarlanırken, karanlık ortamlarda da belirgin olabilmesi için cam kürecikleri ile destekleniyor. Cam kürecikleri reflektör görevi görüyor. Bu sayede de elektik kesintileri meydana gelse bile numaralar kolaylıkla görülebiliyor.

Otopark Park Yeri Daire Levhası: Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından tanımlanan şekil ve boyutlardadır. 2 mm Galvaniz Sac’dan üretilmiştir. Omega direğe uygun olarak delikleri açılmıştır. Uzun yıllar zorlu hava koşullarına dayanır ve renklerini kaybetmez. UV ışınlarına mukavemetlidir. Reflektif özelliği sayesinde karanlıkta kolay farkedilir. Kazaları azaltır. Gündüz ve gece yol güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olur.Trafik levhaları, sürücü ve yayalara uymaları gereken kuralları simgelerle anlatır. Kolay görünür şekilde yerleştirilmesi, tercihen omega direk kullanılması tavsiye edilmektedir. 

İletişim

Soru, görüş, öneri ve şikayetleriniz gibi her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Seyir Trafik

Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye'de yol çizgileri, otopark çizgileri, kapalı otopark kolon & duvar boyama, koşu & bisiklet yolu, trafik eğitim pisti, spor sahası boyama & çizgileri, petrol istasyonu çizgileri, iş güvenlik çizgileri, numaralandırma, bordür boyama, havalimanı çizgileri, epoksi zemin kaplama, beton parlatma, trafik malzemeleri, trafik levhaları hizmetlerini veren bir firmadır.

İletişim Bilgilerimiz
Adres

Piyade, 2013. Sk. No:23, 06794 Etimesgut/Ankara

Sabit Telefon (0312) 228 2 444
 
Mustafa KIZILTAŞ 0544 273 18 41
İsmail KIZILTAŞ 0532 776 45 36
Copyright © 2020 Seyir Trafik | Tüm hakları saklıdır.